Strona główna » Odstąpienie od umowy
Kontakt
Płatności online
Bezpieczeństwo transakcji zapewnia
alt
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Darmowa dostawa


Dostawa GRATIS !!!

przy zakupie produktów w naszym sklepie za min. 150zł


 

Odstąpienie od umowy

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
 

1. Na podstawie art. 27 Ustawy o prawach konsumenta, Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33 i art. 34 Ustawy o prawach konsumenta.

 

2. Konsument może odstąpić od umowy składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy w dowolny sposób. W formie pisemnej na adres Sklepu: Śródlesie, ul. Sosnowa 1, 15-378 Białystok, mailem: sklep@e-soczewki24.pl.

Wzór formularza odstąpienia od umowy jest przesyłany Kupującemu w załączniku maila potwierdzającego zawarcie umowy i jest dostępny do pobrania na stronie internetowej Sklepu.

 

3. Sprzedający niezwłocznie prześle Konsumentowi na e-mail potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

 

4. Konsument powinien w ciągu 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy zwrócić towar do Sklepu.

 

5. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy do Sklepu.

 

6. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

7. Sprzedający nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy zwróci wszystkie dokonane przez Konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

8. Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

 

9. Konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w odniesieniu do umów:
- w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia
- w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu
- w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

 

 


Przejdź do strony głównej
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Informacjach o Cookies
Nie pokazuj więcej tego komunikatu